mobile menu icon
צמחיה להצמחת ערך הדירה

צמחיה להצמחת ערך הדירה

"… היום בגלל הקורונה קשה עד בלתי אפשרי לפנות לשדרוגים מורכבים כמו עיצוב פנים, הום סטיילינג והום סטייג'ינג אחת הפשרות המסתמנת כפתרון אידאלי היא שימוש בצמחיה ככלי עיצובי, היות ועלויותיה נמוכות ביחס להשקעה הנדרשת בשיפוץ או ריהוט הדירה מחדש…"

היום לא הכי קל למכור נכס, עוד יותר מורכב למכור אותו במחיר גבוה וקשה עד בלתי אפשרי לפנות לשדרוגים מורכבים כמו עיצוב פנים, הום סטיילינג והום סטייג'ינג, כי אחרי הכל יש קורונה והמצב הכלכלי די חונק את כולם.

אז בשביל לתת קצת חמצן למצב הכלכלי שלכם בעלות מינימלית, אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם להעלות את ערך הדירה שאתם מעוניינים למכור או להשכיר.

הדילמה של בעלי הדירות בתקופת הקורונה

תקופת הקורונה, יותר מאשר כל זמן אחר, מעמידה את כולנו וכמובן גם את בעלי הדירות להשכרה או למכירה שבינינו בסיטואציה מאתגרת. 

מצד אחד, ברור שדווקא עכשיו יש דחיפות למכור ולהשכיר את הנכס ביותר כסף, על מנת להשלים את הירידה בהכנסות שנכפתה על רבים מאתנו. 

מצד שני, כולנו רוצים ואף נאלצים לחסוך כמה שיותר, ולהפחית למינימום את ההוצאות על השבחת הנכס, במיוחד היום. 

אחת הפשרות המסתמנת כפתרון אידאלי היא שימוש בצמחיה ככלי עיצובי, היות ועלויותיה נמוכות ביחס להשקעה הנדרשת בשיפוץ או ריהוט הדירה מחדש.

על מנת להבין יותר לעומק את שוק הנדל"ן וההיבטים השונים המשפיעים עליו, שוחחנו עם מר עמית פרנץ, מנכ"ל MyPlace, משרד התיווך הוותיק שנחשב לאחד המובילים בשוק הנדל"ן בתל אביב. 

קסמם האטרקטיבי של נכסים מעוצבים ושופעי צמחיה ביתית

עמית מספר לנו שמהמצב ומהנתונים שמצטברים מהשטח, ניתן לראות בבירור שבתים ריקים ולא מעוצבים נמכרים במחירים הנמוכים בכ- 6% מהממוצע, ועומדים למכירה למשך תקופות ארוכות יותר מאשר דירות שכן עוצבו.  

אז מה אתה בעצם מציע לבעלי נכסים שרוצים לקצר את משך הזמן שייקח להשכיר או למכור אותם? – אנחנו מחדדים את השאלה.

עמית מחייך ומשיב כי לבעלי נכסים שיש להם משאבים אותם הם יכולים להשקיע הוא ממליץ ללכת על שילוב בין צמחייה להום סטייג'ינג או אפילו על ריענון עיצובי של הבית כולו.

יחד עם זאת, הוא מוסיף ואומר שאם אתם ממש חנוקים, מה שקורה לבעלי נכסים רבים בתקופה הזאת מטבע הדברים, אז צמחייה היא פתרון מעולה.

לדבריו, צמחייה רעננה מעניקה תחושה ביתית ותורמת משמעותית ליצירת רושם ראשוני טוב יותר אצל הקונים הפוטנציאליים שנכנסים לנכס (גם בתמונות שמפרסמים באתרים השונים).

טרנד הצמחייה הביתית – הלהיט החדש

אם משום מה עוד לא שמעתם על כך, מסתבר שטרנד הצמחייה הביתית תופס תאוצה מטורפת בשנים האחרונות. 

בשנים האחרונות רמת הביקוש לצמחי נוי המתאימים לסביבה הביתית זינק בשיעורים חסרי תקדים, במיוחד בקרב בני ובנות דור המילניאלס. 

יש האומרים כי הסטיגמה מפעם על 'נשות החתולים' שנהנות לאסוף ולגדל אינספור חתולי מחמד כבר לא רלוונטית, כשאת מקומן תפסו 'עלמות העציצים'.

טרנד הגינון האיץ כעת אפילו יותר – אולי בגלל שכולם בבית וצריך למצוא דרך יצירתית להעביר בה את הזמן, אבל גם בזכות היתרונות המשמעותיים שיש לגננות ולחיים במרחב ביתי ירוק ורענן.

כל מי שנהנה אי פעם מלבלובו של עציץ ומפריחתו של שתיל או צמח, יודע שצמחים משמחים אנשים, וכמעט כל מי שטיפח גינה מבין שגינון מהווה, הלכה למעשה, סוג של תרפיה עצמית.

זאת ועוד: מחקרים מראים כי גידול צמחיה בחלל הביתי משפרת את איכות האוויר ומפחיתה את עוצמות הרעש, ואף הוכיחו כי הקרבה לצמחים מסייעת להפחתת לחצים, חיזוק מערכת החיסון ולהחלמה מהירה יותר ממחלות.  

מעבר ליתרונותיה הבריאותיים והפסיכולוגיים, צמחייה יכולה לסייע גם בהעלאת ערכם של כל בית ודירה, ונחשבת כיום  כמרכיב מרכזי בעיצוב הפנים.

כך תשתמשו בצמחים כחלק מעיצוב הפנים לשיפור ערך הדירה

שימוש בצמחים כאלמנט עיצובי יכול להוסיף המון עניין וצבע לחלל הביתי, וזאת כמעט ללא מאמץ.

איך עושים את זה נכון?

על מנת לסייע לכם לשדרג את עיצוב הדירה שלכם בלי להסתבך, ולהגיע לתוצאות מצוינות בכלום זמן ומינימום כסף, אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיכולים לתת לכם כיוון: 

1. הוספת אקזוטיות וצבעוניות לבית עם צמחים ממשפחת הברומליים

אכימאה, נאורגליה וגוזמניה הם זנים שמשתייכים למשפחת הברומליים, שלכולם פרחים או עלים מרהיבים וצבעוניים, ויכולת לצמוח גם על גבי מצע ללא אדמה. הודות לכך, ניתן לתלות אותם כאקססוריז על הקיר, בסלון למשל, ולשוות מראה מקורי וססגוני, שופע ומעוצב לכל חדר וחלל בו תבחרו לשלב אותם.  

על מנת למנוע את התייבשותם המהירה במקרים בהם אתם שותלים אותם על מצע שאינו אדמה, מומלץ לצפות את המצע באזוב, שמוסיף למראה הקסום ומונע מהמים להתאדות. 

2. יצירת אווירה יוקרתית עם סוקולנטים וקקטוסים ננסיים

ישנו שפע כמעט אינסופי של מיני קקטוסים ננסיים וסוקולנטים, שרובם בשרניים ולכל אחד מהם טקסטורה תצורה ומראה ייחודי משלו. 

מדובר בצמחים עמידים במיוחד, שמחזיקים גם שבועיים ללא השקיה, ולכן מתאימים גם למי שתמיד שוכח להשקות.

את הקקטוסים ניתן לשתול בכל חפץ כמעט, כמו פינג'ן ישן, כוסות חרס או קופסאות פח, והם הופכים כל מקום בו תציבו אותם ליצירת אומנות מעוצבת בעלת מראה יוקרתי ומרשים.  

3. שילוב צמחייה מסייע לטשטש עיצוב 'רועש' ודירה מבולגנת

צמחים נותנים ירוק בעיניים, וכל עוד נזהרים מלשתול אותם בעציצים צבעוניים מידיי, הם יכולים בהחלט לתרום למראה ולאווירה רוגעים ומזמינים יותר.

גם אם הסגנון העיצובי בבית אקלקטי מאוד, או במילים אחרות כולל פריטים רבים (מדי) ושונים (מאוד) זה מזה, מה שיוצר מראה לא ממש מסוגנן – ניתן להסיט את הפוקוס מהבלגן על ידי צמחים דומיננטיים וגדולים יחסית.

ככלל, צמחים משתלבים היטב עם כל סגנון עיצובי, ומסייעים משמעותית בחיבור בין סגנונות שונים שנדמה שכלל אינם מדברים זה עם זה, מה שתורם למראה מעוצב, אחיד ונינוח הרבה יותר.

4. הדגשת אזורים מעוצבים בחלל באמצעות צמחיה

מכירים את זה שישנם אזורים בדירה אותם הייתם רוצים להבליט, בין אם בשביל עצמכם או למען הקונה הפוטנציאלי, ואילו מקומות אחרים שאתם מעדיפים להסתיר מן העין? 

שילוב של צמחייה יכולה לתת לכם בדיוק את האפקט הרצוי, כאשר תמקמו את העציץ או הצמח הנכון בסמוך לאזור אותו הייתם רוצים להדגיש.

הרעיון הוא ללכוד את המבט לעבר הירוק, תוך שילוב צמח שאינו עולה בגודלו על פריטי הריהוט הסמוכים לו, עם עציץ בעל טקסטורה טבעית ומעניינת, כמו במבוק, עץ, חרס או נצרים.

5. שילוב של קירות 'יער גשם' במקום סיוד

ייתכן שקירות הדירה שלכם הם כבר, איך אומרים, לא ממש בוהקים בלובנם, ואולי אתם חוככים בדעתכם אם להוציא כספים על סיוד וצביעה מחדש של כל הנכס בשלמותו.

במידה ועיקר הבעיה מרוכזת בקיר אחד או שניים, תוכלו לבחור באפשרות של תליית עציצים שופעים וצפופים, שנשפכים וממש מסתירים את הקיר ואת האזור שמאחוריהם.

כך ייווצר אפקט מרשים מאוד, ובה בעת יוסתר הקיר הלא מחמיא, שיקבל מראה של 'יער גשם' מלהיב ומרענן. 

6. מילוי חללים ריקים או לבנים מדי באמצעות צמחי ענק

אמנם לבן הוא טרנד היסטרי מזה לא מעט שנים, ומרחבים ריקים נותנים מראה מרווח – אבל לפעמים חלל עלול להיות גם ריק ולבן מידיי, כמעט מביך. 

אז בין אם הדירה שלכם מעוצבת בשלל גוונים לבנים מודרניים אבל אולי נראית קרה מידיי מבחינת האווירה השוררת בה, או שהיא פשוט ריקה יחסית מריהוט – באמצעות צמחייה ניתן בקלות ליצור מראה ביתי ומזמין יותר. 

במקרה כזה מומלץ לבחור בצמחים גדולים במיוחד, כמו צמח אוזן הפיל, בעלי עלי הענק, שמגיע לגובה שנע בין 2 ל-4 מטרים (!) – אשר ללא ספק ימלא את החלל וייצור מראה מרשים בהחלט. 

7. משיכת המבט לעבר המרחב החיצוני

האם בדירה שלכם ישנם אזורי מרחב חיצוני מרשימים, שמהווים חלק מהיתרונות בנכס, כמו מרפסת נאה, גג, פטיו פנימי, גינה או פשוט חלונות גדולים?

אם כן, תוכלו להשתמש בצמחי פנים על מנת למשוך את העין לאזורים הללו, נוסף על צמחיה חיצונית שתקנה להם מראה מטופח ואטרקטיבי. 

עיצובם של חדרי הבית השונים באמצעות הצמחים הנכונים

לכל בית סגנון עיצובי משלו, ולכל חדר ואזור בחלל הביתי – הצמחים המתאימים לו.
קבלו את הטיפים שיסייעו לכם לבחור את הצמחייה בלוק הנכון לכל חדר בבית:

מבואת כניסה מרשימה וירוקה

כידוע, אין הזדמנות שניה ליצירת רושם ראשוני, ולכן מומלץ לשלב באזור הכניסה לבית צמחיה נאה ומרשימה, בין אם מדובר במבואה או בלובי של בניין.

למבואת הכניסה לבית מומלץ לבחור בצמח גדול שמונח בעציץ מאסיבי, במידה והחלל מאפשר זאת.

במידה ואין די מקום לעציץ גדול – גם צמח קטן אך מרשים בצבעוניותו או בשפע העלווה שלו, שיונח על גבי שידת כניסה או אפילו מדף – יכול ליצור את הרושם הרצוי.

סלון ירוק, רענן ופורח

ניתן לשלב בסלון כמעט כל סוג של צמח, תלוי בעיצוב הכללי של החלל, בפלטת הגוונים ובאופי הדירה.

את הצמחייה שתבחרו מומלץ לשלב במספר אזורים בסלון, למשל במרווח שנוצר בין הספות, סמוך לספרייה, לצד שידת הטלוויזיה או על גביה, וכמובן במבואת הכניסה לבית ובאזורים שליד החלונות או היציאה למרפסת.

רצוי לשלב בצמחיית הסלון צמחים שמונחים על הרצפה, לצד עציצים שיושבים על גבי פריטי ריהוט שונים ותלויים מהתקרה.

עיצוב המקלחת עם צמחיה ועציצים

צמחים טרופיים הם הבחירה האולטימטיבית לחדרי רחצה ומקלחות, כי הם זקוקים לסביבה לחה מאוד ולא חייבים לקבל אור רב.

את הצמחייה שתבחרו תוכלו למקם על גבי הנישה שמעל הניאגרה הסמויה, המדף שמעל האסלה, משטח השיש שליד הכיור או אפילו על ארון גבוה.

אם אין לכם מקום פנוי להניח בו עציץ – ניתן בהחלט לתלות כזה מהתקרה!

צמחי נחש, עציצי ספטיפיליום ואספידיסטרה, שרכים למיניהם, קיסוסים ואפילו עציצי במבוק – מוסיפים המון חיוניות ירוקה לחלל, ויכולים לתרום ללוק אלגנטי בכל חדר שירותים ומקלחת.

גינת ירק מלבלבת במטבח

שילוב של עציצים מכל סוג במטבח מוסיף המון חיות, ירוק בעיניים ושמחה בלב, אבל אחד הטרנדים הלוהטים בתחום הוא גידול של גינת ירק הכי קרוב לצלחת.

עשבי תיבול, צמחי תה וירקות גינה באדנית שמונחת על אדן החלון או בעציצים התלויים מהתקרה במתלים דקורטיביים, יעניקו לכל מטבח יופי פראי ומראה טרנדי, שיהפכו אותו לאטרקטיבי הרבה יותר.

חדר שינה במראה טבעי וירוק

עציצים וצמחיה ירוקה יכולים לתרום רבות למראה רענן, טבעי ירוק ומעוצב בחדר השינה, ולהוסיף לאווירה אינטימית ומזמינה.

את העציצים שתבחרו תוכלו למקם משני צדי המיטה, ליד כורסא, בסמוך לפריטי ריהוט אחרים שנמצאים בחדר או קרוב לחלון.

לסיכום

צמחייה על הגג, בחדרים, בלובי הבניין וגם סביב הבית היא פתרון מעולה לכולם, גם למי שמתגורר במקום וגם עבור הקונים או השוכרים החדשים שיוקסמו מהצמחייה השופעת וירגישו חיבור הרבה יותר מהיר לנכס.

למידע נוסף צרו איתנו קשר

יצירת קשר 0723902042